آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / شناخت بارکد انواع کالای کشور ها

شناخت بارکد انواع کالای کشور ها

شاید تا به حال نمی دانستید که شماره هایی که در زیر بارکد ها نوشته شده، می تواند برای شما معنادار باشد. این اعداد، می تواند به شما در شناخت نام کشور سازنده کالای مد نظر شما کمک نماید که در ذیل برای راهنمایی شما مثال هایی آورده شده است.
با مراجعه به سایت های مختلف و بررسی بیشتر برخی فیش های حقوقی، مربعی سیاه رنگ در گوشه ای از آن ها دیده می شود که برای هر یک از ما آشناست و نام آن را بارکد می دانیم. دامنه و گسترش انواع بارکد ها از آنچه که شما تصور می کنید، گسترده تر می باشد و روز به روز، متناسب با نیاز و تکنولوژی های به وجود آمده بشر، ارتقا چشمگیری می یابد.
بارکد ها همان اطلاعات فشره شده و رمز گذاری شده ای هستند که می توانند امکان انتقال سریع اطلاعات و حجم زیادی از آن ها را فراهم سازد.

بارکد کالا

شناخت بارکد کالای کشور ها

امروزه کشور های زیادی در استفاده از بارکد پیش قدم بوده اند و بلکه می توان این موضوع را در تمام کشور های دنیا، امری مهم و در دست روال دانست.
اگر برای شما مهم است که جنس خریداری شده متعلق به کدام کشور است، لازم است توضیح زیر را مطالعه نمایید.
با توجه به نفوذ کالا های چینی به ایران، می توان از روی سه رقم اول اعدادی که در زیر بارکد ها نوشته شده است، شناسایی گردند.
کشور چین: ۶۹۰، ۶۹۱، ۶۹۲
که البته به روایت هایی کد های ۶۹۳، ۶۹۴ و ۶۹۵ نیز مربوط به کشور چین هستند.
به همین شکل کد های مربوط به سایر کشور ها معرفی می گردد

  • تایوان: ۴۷۱
  • ژاپن: ۴۹
  • ایران: ۶۲۶
  • کره جنوبی: ۸۸۰
  • آمریکا و کانادا: ۰۰۰ تا ۰۱۹ و همچنین ۰۶۰ تا ۰۹۹
  • سوریه: ۶۲۱
  • کویت: ۶۲۷
  • فنلاد: ۶۴۰ تا ۶۴۹

لازم به ذکر است که تمامی این کد ها در سیستم GS1 ثبت شده است اما ممکن است کد هایی وجود داشته باشند که در لیست ها تعریف شده نباشد و به اصطلاح خارج از این سیستم باشد. در این گونه موارد نیازی به نگرانی و یا امکان تقلبی بودن جنس وجود ندارد. بلکه طبق توضیحاتی که متصدیان این امر ارائه داده اند، عموما در این حالت، سفارش برخی کشور ها به چین و دیگر کارخانه های بزرگ بوده است تا تولید از طرف کشور چین صورت گیرد.

منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

تعرفه خدمات بارکد محصولات

تعرفه خدمات بارکد محصولات

چه نوع بارکد هایی روی محصولات چاپ میشوند؟ وجود بارکد روی محصولات چه ویژگی هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی