آراد برندینگ
خانه / بارکد کالا / ردیابی انواع بارکد کالا

ردیابی انواع بارکد کالا

انواع کالا هایی که با بارکد های مشخص وارد پروسه تولید می گردد، با کمک گیری از نرم افزار های هوشمند، می توان تحلیل های کاربردی را از آن دریافت نمود. اما این تحلیل ها، مربوط به چه مراحلی از کار می باشد؟
این روز ها شناسنامه کالا را با اعداد و رقم می شناسند، هر چند که این اعداد برای ما ناشناخته باشد. نام این شناسنامه که با برخی خطوط و اشکال خاص همراه است، بارکد نامیده می شود.
از انواع بارکد ها استفاده های زیادی می شود؛ از انجام صحیح امور حساب داری تا استفاده در صنعت گردشگری. یکی دیگر از این کارکرد ها، ردیابی کالا در هر یک از مراحل ساخت می باشد.

ردیابی انواع کالا با بارکد

جهت ردیابی محصول های در دست تولید، نرم افزار هایی به وجود آمده اند که می توانند موقعیت کالا را از وجه های زیر مورد بررسی قرار گیرد.

ردیابی بارکد کالا
  1. اینکه در حین ساخت، از چه ایستگاه های تعریف شده ای عبور کرده است و زمان آن را به خوبی مشخص می نماید.
  2. مورد دوم اینکه در یک زمان مشخص (به عنوان مثال، در زمان کنونی) در چه موقعیتی از لحاظ فرآیند کار، قرار دارد.
  3. مورد سوم، بارکد این اطلاعات را به شخص تحلیل گر می رساند که اپراتور کنترل کیفی این کالای ساخته شده، چه کسی است تا در صورت بروز مشکل، بتوان تشخصیص داد که دلیل آن انسانی بوده و یا ماشینی.

با توجه به کارکرد های این نرم افزار مشخص می شود که کار تولید، هر لحظه تحت نظر است و سهل انگاری در هر زمان و مکانی به خوبی بازتاب داده خواهد شد.
این نرم افزار ردیابی بارکد برای کارفرمایانی که در پروسه کاری خود بسیار حساس هستند، به خوبی کاربرد دارد. و البته می توان به این نرم افزار به دید یک پدیده عیب یابی در هر مرحله نگاه کرد و در صورت بروز هر گونه مشکل، می توان علت یابی نمود و بدون دخالت در سایر گام های ساخت، مشکل را برطرف کرد.
منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

بارکد کالا رنگی

سفارش چاپ بارکد کالا رنگی

سفارش چاپ بارکد کالا رنگی به چه صورت هایی ممکن می باشد و بهترین شیوه …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی