آراد برندینگ
خانه / بارکد دو بعدی / راهنمای خرید بارکد خوان دو بعدی

راهنمای خرید بارکد خوان دو بعدی

خرید بارکد خوان ها چه برای بارکد های خطی و چه دو بعدی، نیاز به کسب اطلاعات پیش زمینه ای و دریافت راهنمایی لازم دارد که بتوان در نهایت براساس معیار های گفته شده، خریدی موفق را داشت.
هر فردی تمایل دارد تا پس از خرید حس پشیمانی را تجربه نکند. از این رو بهترین کار این است که قبل از هر گونه خرید، اطلاعات کافی را در مورد جنسی که قصد خرید آن را دارید، دریافت کرده و با هوشمندی لازم، کالای مد نظرتان را انتخاب نمایید.
خرید اجناس الکتریکی و ابزار کار دست شما، شاید به مراتب احتیاج به حساسیت بیشتری در انتخاب داشته باشد. دستگاهی که عمدتا در فروشگاه های بزرگ دیده می شود، بارکد خوان یا بارکد اسکنر است و در صورتی که از کیفیت و عمر لازم برخوردار نباشد، ممکن است صفی از مشتریان در انتظار پرداخت باقی بمانند و علنا روند فروش با مشکل مواجه گردد.

خرید بارکد خوان مناسب محیط

پیش از خرید لازم است سوالاتی را از خود بپرسید ک مشخص شود شما دقیقا به چه بارکد اسکنری احتیاج دارید.

  • باید برای خود مشخص کرد که دستگاه بارکد خوان را برای چه محیطی می خواهید استفاده کنید. آیا در یک داروخانه می خواهید به اطلاعات بارکد های دو بعدی دست یابید یا می خواهید تنها بارکد های خطی حک شده بر روی کالا های مورد فروش را بررسی نمایید و قیمت کالا را بر روی فیش های تحویل داده شده به مشتری به ثبت برسانید. این مثال ها مشخص می کند که هدف اصلی شما از خرید چیست و چه توقعی را از این دستگاه خواهید داشت.
  • مورد دوم همان طور که در قسمت فوق نیم اشاره ای شد، نوع بارکدی است که قرار است با آن دستگاه خوانده شود. از آنجا که بارکد ها نیز دارای تنوع ظاهری و اسمی هستند، توجه به این مورد نیز می تواند در هزینه ای که قرار است برای خرید دستگاه بارکد خوان صرف نمایید، اثر گذار باشد.

انواع بارکد خوان ها

با توجه به تنوع موجود در بارکد های حاضر، می توان دسته بندی مشخصی از بارکد خوان ها را متناسب با توانایی او با خواندن بارکد های مختلف داشت.

  1. بارکد خوان لیزری: متداول ترین و مناسب ترین بارکد خوان از لحاظ قیمت، بارکد خوان لیزری می باشد که مورد پسند بسیاری از خریداران است.
  2. بارکد خوان تصویر ساز خطی: از آنجا که بارکد های ساده و خطی، از پیچیدگی کمتری در مقایسه با دیگر بارکد ها دارد، شیوه خواندن آن نیز ساده تر است. این دستگاه مناسب بارکد های خطی می باشد.
  3. بارکد خوان تصویر ساز دو بعدی: با توجه به حجم بالای اطلاعات نهفته در بارکد های دو بعدی، وسیله دریافت این اطلاعات نیز باید از تکنولوژی بالاتری برخوردار باشد تا به عنوان مثال شیوه قرار گیری بارکد در مقابل دستگاه، یک محدودیت محسوب نگردد. بارکد های دو بعدی توسط بارکد خوان اسکن می گردند و اطلاعات آن ها آنالیز می شود و به سیستم منتقل می گردد.

منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

بارکد دو بعدی

سفارش اینترنتی بارکد دو بعدی

بارکد های دو بعدی در چه سطح بردی اطلاعات را ذخیره میکنند؟ بارکد ها ی …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی