آراد برندینگ
خانه / بارکد qr / دریافت و خواندن بارکد های qr

دریافت و خواندن بارکد های qr

بارکد های qr کار را برای بسیاری از ما راحت کرده اند و حجم بالایی از اطلاعات تنها با یک اسکنر خوانده می شود و توسط گوشی های هوشمند شما دریافت می گردد. این نسل از بارکد، با بارکد های ابتدایی چه وجه تمایزاتی دارد؟
کد پاسخگوی سریع، نوعی از بارکد های مدرن می باشد که قابلیت بارکد ها را متحول نموده است. نام این بارکد qr و یا بارکد دو بعدی می باشد. با ورود این بارکد، دنیای استفاده از بارکد ها را تغییر داده و حیطه کاربردی آن، فراتر از تصور خواننده قرار گرفته است.

مقایسه بارکد ساده و بارکد qr

در اینجا لازم به توضیح است که بارکد های دو بعدی یا همان qr، دارای تمایز هایی با بارکد های ساده و ابتدایی دارند.

  1. امکان ذخیره اطلاعات در این بارکد ها به صورت افقی و عمودی می باشد.
  2. سطح ذخیره اطلاعات از ۳۰ به ۷۰۸۹ عدد ارتقا یافته است.
  3. امکان لینک دهی به برخی سایت های پر بازدید و دیگر وب سایت ها را ممکن ساخته است.
بارکد qr

خواندن بارکد های qr

  • هر بارکد، به معنای حجم بالایی از اطلاعات مختصر شده در تعدادی خطوط می باشد. از این رو لازم است این اطلاعات تبدیل و بازیابی گردد.
  • اطلاعات رمز دار شده درون بارکدها، نیاز به ابزاری دارند تا مجددا برای مصرف کننده کالا، بازیابی و قابل فهم گردد. این کار با استفاده از اسکنر و یا حتی گوشی های هوشمند صورت می گیرد.
  • در گوشی های هوشمند، تنها با نصب یک اپلیکیشن و باز نمودن آن، می توان با قرار دادن دوربین در مقابل بارکد، اطلاعات را سریعا به تلفن همراه خود منتقل کرد.

بارکد های qr در هر حیطه ای که فکرش را بکنید، در حال حاضر استفاده می شود. از روزنامه گرفته تا کارت ویزیت، فیش های حقوقی کارمند ها و نهایتا برچسب محصولات. این فراگیری نشان می دهد که در زمان کنونی، بارکد ها متناسب با پیشرفت تکنولوژی به روز شده اند و کار های این چنینی را آسان نموده اند.

منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

آنلاین بارکد خوان هانیول

خدمات بارکد qr تبلیغاتی

بارکد های qr تبلیغاتی در کجاها مشاهده میشوند؟ علت محبوبیت این نوع بارکد ها چیست؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی