آراد برندینگ
خانه / بارکد دو بعدی / خواندن انواع بارکد دو بعدی کالا

خواندن انواع بارکد دو بعدی کالا

بارکد های دو بعدی که ورژن جدیدی از انواع بارکد های طراحی شده هستند و اغلب بر روی کالا و حتی سایت های به روز درج شده اند. حال باید روش خواندن این گونه بارکد ها برای مصرف کنندگان بیان گردد تا این روش روز، همه گیر شود.
بارکد ها که نسل جدیدی از خط مدرن می باشند، با به روز شدن تکنولوژی ها، ساختار تازه ای را به خود گرفته اند.
بارکد هایی با نام بارکد های دو بعدی یا QR، امروزه مورد استفاده بیشتری هستند که این خود، موجب به وجود آمدن نرم افزار ها و سایت های منطبق بر نحوه کار این نوع بارکد ها گشته است.

خواندن بارکد های دو بعدی

بارکد های دو بعدی از لحاظ ساختاری، مجموعه ای از خطوط عمودی و افقی به همراه شکل هایی از چهار گوش می باشد. این نوع بارکد ها، به استناد متخصصین این عرصه، حجم اطلاعات بالایی را برای کاربران به همراه داشته است که امکان اضافه نمودن لینک هایی را نیز برای افراد فراهم کرده است.

خواندن بارکد دو بعدی

لازم به توضیح است که خواندن بارکد های دو بعدی که بر روی هر کالایی قابل یافتن است، توسط نرم افزار های به روزی صورت می گیرد.

  • برنامه Barcode Scanner یکی از برنامه مورد استفاده کاربران است که تنها با کمک گیری از دوربین گوشی های اندروید، اطلاعات رمز گذاری شده به تلفن همراه متنقل می گردد. پس از باز نمودن این نرم افزار، دوربین گوشی هوشمند خود را در مقابل بارکد قرار دهید که در عرض چند ثانیه این انتقال اطلاعات صورت می گیرد.
  • اشخاصی که تمایل دارند این گونه نرم افزار ها را برای ویندوز سیستم خود داشته باشند، می توانند از برنامه CodeTwo QR Code Dekstop Reader کمک بگیرند.

در این برنامه به دو طریق می توان بارکد را به صورت متن در آورد.

  1. اولین مورد معرفی فایل حاوی بارکد می باشد که با از فرمت های مختلفی همچونJPEG, PNG,TIFF به نرم افزار معرفی می گردد.
  2. روش دوم این است که تصویر بارکد را در زمینه قابل مشاهده سیستم، برای نرم افزار مشخص کنید تا به سرعت اطلاعات برای شما آشکار گردد. در این روش دیگر محدودیت پسوند ها وجود ندارد و استفاده کاربر پسندی را به همراه دارد.

منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

بارکد دو بعدی

سفارش اینترنتی بارکد دو بعدی

بارکد های دو بعدی در چه سطح بردی اطلاعات را ذخیره میکنند؟ بارکد ها ی …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی