آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / بارکد اختصاصی کالای انواع کشور ها

بارکد اختصاصی کالای انواع کشور ها

از آنجا که هر کشور، کالای تولیدی خود را با استفاده از انواع اتیکت ها و دیگر نشانه گذاری ها بیان می کند، می توان با استفاده از بارکد های اختصاصی هر یک تشخیص دارد. چگونه می توان از روی بارکد، این اطلاعات را کسب نمود؟
از آنجا که دنیای امروز، دنیای انبوهی از اطلاعات می باشد و تکنولوژی به این صورت تعریف شده است که بتوان دستگاه ها و ابزار هایی را به وجود آورد که بتوان این حجم اطلاعات را در کمترین زمان ممکن به دیگر افراد منتقل نمود.
این روز ها نام بارکد بر روی کالا ها و فعالیت های مختلفی به کار برده می شود. چرا که هدف استفاده از بارکد، در زمان کنونی تغییر یافته است و به کارگیری آن با دیدگاه هایی همچون انتقال سریع اطلاعات، صورت می گیرد.

آشنایی با بارکد

آشنایی با بارکد ها

بارکد ها یا زمزینه ها، می توانند در صنعت گردشگری، انجام مناسب تر امور حسابداری، کسب اطلاعات در خصوص موجودی یک انبار یا کارخانه های تولیدی و همچنین کارت ویزیت ها، به کار گرفته شود.
با توجه به اینکه کد های نوشته شده در زیر بارکد ها، معنادار هستند و براساس یک سری قوانین تدارک دیده می شوند؛ لازم است توضیحی در این مورد داده شود.
در پایین خطوط سیاه رنگ بارکد، یک عدد سیزده رقمی دیده می شود که به ترتیب و با توجه به تعداد اعداد و ارقام، مفهومی را منتقل می نماید.

  1. سه رقم اول، مشخص می نماید که کالای مورد نظر، ساخت کدام کشور است. به طور مثال ایران دارای کد ۶۲۶ می باشد.
  2. پنج رقم بعد، نشان دهنده شرکت تولیدی است که می توان با دستگاه بارکد خوان، به اطلاعات آن شرکت دست یافت.
  3. قسمت بعد مربوط به محصول می باشد که با یک کد چهار رقمی نشان داده می شود.
  4. و سیزدهمین رقم، مربوط به کد کنترل کالا است.

بارکد کالای سایر کشور ها

همان طور که در بالا توضیح داده شد، اکثر کشور ها، دارای کدی مشخص است که بازگو کننده کشور سازنده می باشد. چرا که هر مصرف کننده حق دارد بداند کالایی که در دست دارد، توسط کدام کشور تولید شده است.
اگر می خواهید بدانید که یک کالا چینی است یا خیر، در صورتی که ارقام ۶۹۰ تا ۶۹۵ در ابتدای بارکد کالای خریداری شده باشد، این مطلب را نشان می دهد که این جنس ساخت چین است.

بارکد انواع کشور ها

منبع: استاندارد سازی جهانی

مطلب پیشنهادی

تعرفه خدمات بارکد محصولات

تعرفه خدمات بارکد محصولات

چه نوع بارکد هایی روی محصولات چاپ میشوند؟ وجود بارکد روی محصولات چه ویژگی هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

بسته آموزشی بسته آموزشی